POZVÁNKA

 

Mezinárodní soutěže komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka - 9. ročník
2. - 6. 12. 2015
Stonava

 


JM music agency » Umělci » Cimbálová muzika Pramínky
CIMBÁLOVÁ MUZIKA PRAMÍNKY
 

Cimbálovou muziku Pramínky založil v roce 2001 v ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici Mgr. Vladan Jílek. V současné době hraje v muzice 11 muzikantů. Hrají a zpívají převážně lidové písně moravské a slovenské. Cimbálová muzika má za sebou dlouhou řadu vystoupení. Natáčela nejen v České televizi v Praze na Kavčích horách, kde si je pozvala do svého pořadu Dáda Patrasová, ale několikrát i pro Českou televizi v Ostravě a Brně. Natáčela také v Českém rozhlase v Ostravě, z čehož vzniklo mini CD s vánočními koledami. Dále za své největší úspěchy muzikanti považují například koncert „Proměny písničky“, na kterém doprovázeli zpěvačku lidových písní - valašskou královnu Jarmilu Šulákovou, reprezentaci České republiky na dvou mezinárodních koncertech ve francouzském městě Trappes, či nezapomenutelné vystoupení na Mezinárodním hudebním festivalu Janáčkovy Hukvaldy. V roce 2009 získala cimbálová muzika 1. místo a zvláštní ocenění poroty za vynikající hru na cimbál v celostátní soutěži základních uměleckých škol.

 

Žánrové a stylové okruhy

Základem je moravská a slovenská lidová píseň v tempech táhlých i točivých, v rytmech polky, valčíku, verbuňku či čardáše. V nabídce nechybí úpravy i soudobých písní a vánoční koledy.

 

Místa koncertů

Kulturní domy, kluby přátel hudby, vernisáže, promenády, kostely a chrámy, hrady a zámky, slavnostní ceremoniály, rodinné oslavy, firemní akce, rekreační zařízení, lázně, domovy seniorů aj.

 

Typy produkcí

Koncerty - např. novoroční, jarní, velikonoční, vánoční, promenádní apod.

Hraní k tanci a poslechu - dle přání pořadatele je produkce přizpůsobena danému typu akce, která může být jak v uzavřených, tak i venkovních prostorách. Vystoupení lze také doplnit mluveným slovem.

© Copyright 2011 Josef Melnar

Created by ARONET, s.r.o.